Duyurular

Yüzme havuzu açılışı

DEĞERLİ SAKİNLERİMİZ,

AÇIK YÜZME HAVUZUMUZ YARIN 27.05.2022 CUMA GÜNÜ HİZMETE AÇILACAKTIR.

AÇILIŞ / KAPANIŞ SAATİ : 10.00 - 20.00

BAYAN GÜNLERİ: SALI/PERŞEMBE/CUMARTESİ

ERKEK GÜNLERİ: ÇARŞAMBA/CUMA/PAZAR

KARMA GÜN: PAZARTESİ

Ramazan etkinliği

Değerli sakinlerimiz,

16.04.2022 Cumartesi akşamı sitemiz camiinde Ramazan etkinliği düzenlenmiş olup, etkinliğimiz akşam namazı sonrasında başlayıp teravih namazı bitiminde devam edecektir.  Osmanlı şerbeti, Osmanlı şekeri ve pamuk şeker ikramımız olacaktır.

Site Yönetimi

KAFETERYA ISITMASI

SİTEMİZ KAFETERYASININ ISITMA SİSTEMİNDEKİ ARIZA GİDERİLMİŞ ISITMA AKTİF HALE GETİRİLMİŞTİR.

ÇÖP TOPLAMA VE ATIK ALIMI

Yeşilvadi Konakları sitesinde Çöp saatleri:  10.30  ve 16.00 da olmak üzere günde 2 kere toplanmaktadır.. Kâğıt ve karton, cam ve cam ürünleri, plastik ve plastik ürünleri, metal ve metal ürünlerin tasnifi öncelikle evlerde yapılır. Tasnif edilmemiş ise temizlik personelleri tarafından koruyucu önlemler alındıktan sonra bu malzemelerin tasnifi ve torbalanması yapılır. Tasnif edilen bu atıklar belirlenen periyodlarda olmak üzere toplanır ve çöp istasyonunda oluşturulan ilgili katı atık konteynerinde biriktirilir. Pil ve akü kimyasal atıkları oluşturan maddeler diğer atıklarla kimyasal reaksiyona girmemesi için kesin olarak ayrı tasnif edilerek toplanır. 

Pil atıklarının tasnifi öncelikle evlerde yapılır. Temizlik personelleri tarafından belirli periyodlarda, dairelerden belirtilen gün ve saatte toplama işlemi yapılır. 

Evlerde oluşan bitkisel yağ atıklar özel kaplarda evlerde biriktirilir. Bu yağları temizlik personeli özel kaplar vasıtasıyla toplama işlemini yapar. Toplanan bu yağlar çöp istasyonunda oluşturulan atık yağ konteynerinde biriktirilir.

YEŞİLVADİ KONAKLARI SİTE YÖNETİMİ

AÇIK YÜZME HAVUZU BAKIM VE KULANIMI

Yeşilvadi Konakları açık yüzme havuz suyunu dengede tutması ve suyun temiz halde kalabilmesi için sistem otomatik olarak ilaçlama yapmaktadır. Sistemin düzenli çalışabilmesi için personel düzenli olarak kontrollerini yapmaktadır. Havuz suyunun klor ve pH değerleri günlük olarak test edilir. Site sakinlerimizin hijyenik ve sağlıklı bir ortamda spor yapabilmeleri için oldukça önemli olan periyodik temizlik işlemleri, yosun çökelticiler haftalık olarak kontrol edilerek uygulanır.

 
Açık yüzme havuzu kullanma günleri;
Sabah 09.00 – 21.00 arasında hizmet vermektedir.
Açık yüzme havuzumuz;
Salı - Perşembe - Cumartesi günleri, Bayanların
 
Çarşamba - Cuma - Pazar günleri Bayların
 
Pazartesi günü bay ve bayanların kullanımında olacaktır.
 
Önemli Kural; Havuzu site sakinleri dışında hiç kimse kullanmaz, tek istisnası her aile 12 yaş altı bir çocuk misafir getirebilir.
YEŞİLVADİ KONAKLARI SİTE YÖNETİMİ

SU DOĞALGAZ VE ELEKTRİK SAYAÇLARI

Su ve doğalgaz sayaçları katlardaki şaft boşluklarında dolap içerisindedir. Tüm dairelerin elektrik sigortaları daire içlerinde, ana sigortalar ve elektrik sayaçları kapalı ortak elektrik odalarındadır.

Ayrıca;
Rezidans blok su ve kalorimetre sayaçları ile Doğalgaz sayacı daire önündeki şaft kapak içerisinde elektrik sayaçları eksi 2. kat ortak alan deposunda dır.
Manolya blok su ve kalorimetre sayaçları ile doğalgaz sayacı daire önündeki şaft kapakları içerisinde elektrik sayacı eksi  1. kat ortak alan deposunda dır.
Akasya blok su ve kalorimetre sayaçları daire içerisinde doğalgaz sayacı daire önündeki şaft kapak içerisinde elektrik eksi 1. kat ortak alan deposunda dır.
Sedir blok su ve kalorimetre sayaçları daire içerisinde giriş banyosu içerisindeki şaft dolabında, doğalgaz sayacı daire önündeki şaft kapak içerisinde elektrik eksi 1. kat ortak alan deposunda dır.
Ladin blok su ve kalorimetre sayaçları daire içerisinde koridor şaft dolabı içerisinde, doğalgaz sayacı daire önünde, elektrik sayacı eksi 1. kat ortak alan deposunda dır.
YEŞİLVADİ KONAKLARI SİTE YÖNETİMİ

TAŞINMA VE YÖNETİME BİLDİRİMİ

Yeşilvadi konakları Sitesi’ne yeni taşınmalarda istenen belgeler aşağıda yazılmıştır. Siteye yeni taşınan sakinlerimizin eşya girişine ancak belirtilen belgelerin teslimi ve bu formun eksiksiz doldurulması halinde izin verilecek, eksikler tamamlanıncaya kadar herhangi bir hizmet verilmesi söz konusu olmayacaktır.

·     Taşınmalar hafta içi sabah 10.00 ile akşam 18.00 arası, Pazar günü taşınmalara izin verilememektedir.  

·     Ev sahipleri (Malikler İçin) Kat Mülkiyeti Tapu Fotokopisi (Aslı Tarafımızdan Görülmek Suretiyle Fotokopisi Alınacaktır)

·      Kiracılar İçin Kira Kontratı Fotokopisi (Aslı Tarafımızdan Görülmek Suretiyle Fotokopisi Alınacaktır. Maddi Alanlar Kapatılabilir.)

·     Dairede Yaşayacaklar İçin Kimlik Bilgileri (Kimlik Fotokopisi Verilmesi Arzu Edilmez İse Kimlik Bilgileri Bu Forma eksiksiz Olarak Yazılacaktır. T.C. Kimlik Numarası Kesinlikle Verilmelidir.)

·     Yabancılar İçin Uluslararası Pasaport Fotokopisi ve Türkçe Yeminli Tercümesi

·     Yeni taşınan Sakinlerimizin yasalar gereği 20 (yirmi) gün içinde Ümraniye Nüfus Müdürlüğü’ne ikamet kaydı yaptırmalarının gerekli olduğunu hatırlatırız. Kayıt için Yeşilvadi Yönetimi’nden alınacak burada oturduğuna dair bir yazı ile gidilmesi yeterli olacaktır.

·       Blokta bulunan asansörlerin 1 adedi insan ve eşya taşınması için kullanılacaktır. Taşıyıcıların yönetimce belirlenmiş kurallara riayet etmesinin sağlanması ve taşıma sırasında asansörlere, blok girişine, ortak alanlara zarar verilmemesine dikkat edilecektir. Taşınma esnasında asansörlere ve blok girişi, daire girişi, ortak alanlara verilecek tüm zarar ve hasarlar taşınana aittir, taşınma esnasında bahsedilen alanlara verilen tüm zarar ve hasarları kendileri tarafından yaptırılmasını ya da yönetimin yaptıracağı masrafı ödemeyi kabul ve taahhüt ettiklerini bu belgeyi imzalayarak kabul ederler.

Tarafınızdan istenen bilgi ve belgelerin tamamı ile yasal hakkımız olduğunu ve bu belgelerin ilgili muhtarlık, bölge kolluk kuvveti ve yerel yönetimler ile beraber kamu kuruluşları ile gerektiğinde paylaşabileceğimizi, formun doğru bilgiler içermesi gerektiğini, aksi halde yasal tüm sorumlulukların tarafınıza ait olacağını hatırlatmak isteriz.

                                                        YEŞİLVADİ KONAKLARI SİTE YÖNETİMİ