ÇÖP TOPLAMA VE ATIK ALIMI

ÇÖP TOPLAMA VE ATIK ALIMIYeşilvadi Konakları sitesinde her gün sabah 10:30-11:00 ve akşam 16.00-17.00 saatleri arasında iki kez çöpler toplanmaktadır. Kâğıt ve karton, cam ve cam ürünleri, plastik ve plastik ürünleri, metal ve metal ürünlerin tasnifi öncelikle evlerde yapılır. Tasnif edilmemiş ise temizlik personelleri tarafından koruyucu önlemler alındıktan sonra bu malzemelerin tasnifi ve torbalanması yapılır. Tasnif edilen bu atıklar belirlenen periyodlarda olmak üzere toplanır ve çöp istasyonunda oluşturulan ilgili katı atık konteynerinde biriktirilir. Pil ve akü kimyasal atıkları oluşturan maddeler diğer atıklarla kimyasal reaksiyona girmemesi için kesin olarak ayrı tasnif edilerek toplanır. 

Pil atıklarının tasnifi öncelikle evlerde yapılır. Temizlik personelleri tarafından belirli periyodlarda, dairelerden belirtilen gün ve saatte toplama işlemi yapılır. 

Evlerde oluşan bitkisel yağ atıklar özel kaplarda evlerde biriktirilir. Bu yağları temizlik personeli özel kaplar vasıtasıyla toplama işlemini yapar. Toplanan bu yağlar çöp istasyonunda oluşturulan atık yağ konteynerinde biriktirilir.

YEŞİLVADİ KONAKLARI SİTE YÖNETİMİ